6. Heyet KCK yetkilileriyle görüştü


6. Heyet KCK yetkilileriyle görüştüGörsel

 

 

İmralı’ya giden 6. BDP heyeti, GörselKürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ile yaptığı görüşmenin izlenimlerini Medya Savunma Alanları’nda KCK yetkilileriyle paylaştı. Alanda yoğun uçuş yapan keşif uçakları nedeniyle geciken görüşmede KCK yetkilileri, kendi sorumluluklarına sahip çıktıklarını, ancak hükümetin sorumluluklarına sahip çıkmadığını ve somut adımlar atmada ketum davrandığını belirtti. Görsel

İmralı’ya giden 6. BDP heyetinde bulunan BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, KCK yetkilileri ile görüşme gerçekleştirdi. Kandil’de KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, KCK Yürütme Konseyi Üyeleri Mustafa Karasu, Sabri Ok, Ronahî Serhad ve Sülbüs Perî tarafından karşılanan 6. heyet yapılan görüşme ardından Medya Savunma Alanları’ndan ayrıldı.

Alanda dolaşan insansız keşif uçakları nedeniyle beklenenden daha geç başlayan görüşmede BDP heyetinin süreç hakkındaki görüşlerini dinleyen KCK yetkilileri, ardından sürece ilişkin kendi görüşlerini aktardı. Görüşmede KCK yetkilileri, sürecin önünün açılması için Kürt Özgürlük Hareketi olarak kendi sorumluluklarına sahip çıktıklarını ve bu sorumlulukların gerekliliklerini yerine getirdiklerini,  hükümetin ise sorumluluklarına sahip çıkmadığını ve somut adımlar atmada ketum davrandığını belirterek bu durumdan kaynaklanan memnuniyetsizliklerini dile getirdi.

Görüşme ardından BDP heyeti Medya Savunma Alanları’ndan ayrıldı. 

                ANF HABER AJANSI TARAFINDAN YAZILMISTIR ALINTI HABERDiR