Ermenistan Başkanı Serj Sarkisyan Beşşar el Esad ile görüştü


Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad bugün Ermenistan Parlamentosundan bir heyeti Milletvekili Samvel Farmanyan başkanlığında kabul etti.

Ermeni heyet üyeleri görüşmede Ermenistan Başkanı Serj Sarkisyan’dan sözlü bir mesajı Cumhurbaşkanı el Esad’a aktardı. Sarkisyan mesajında silahlı terör gruplarının Türkiye’nin desteği ile Lazkiye kırsalının Keseb Bölgesine saldırılarını kınadı. Sarkisyan Suriye devletinin Ermeni ve tüm vatandaşlarının korunması için harcadığı çabaların şükran ve takdire şayan olduğunu ifade etti.

20140327-160756.jpgEl Esad Suriye’de güvenlik istikrarın sağlanması konusunda Sarkisyan’ın gerçeklere dayalı tutumunun takdir edecek bir şey olduğunu ifade etti.

Batı ve bölgede kimi devletlerin destekledikleri tekfirci radikal ideolojinin tehlikesine dikkat çeken el Esad; tarih boyunca sosyal ve kültürel zenginlikleriyle ayrıcalık kazanan bölgenin parçalanması yönünde büyük bir tehlike teşkil ettiğini vurguladı. El Esad bu tehlikelerin uluslar arası platformlarda ve uluslar arası kamuoyuna izah edilmesinde parlamentoların misyonuna dikkat çekti.

Ermenistan parlamentosu heyet üyeleri Suriye’nin yurt genelinde güvenlik ve istikrarın sağlanması amacıyla aldığı icraatlar ve attığı adımlara tam desteklerini ifade etti.