IŞİD’İN SİYASİ LİDERİ TARIK HAŞİMİ


jk

IŞİD’in “gizli siyasi lideri, Irak’ta idam mahkumu olduktan sonra Türkiye’ye kaçan ve hükümet tarafından koruma altına alınan Tarık Haşimi’dir.”

AKP, 22 Şubat 2012’de, SADAT (SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi) isimli bir “gizli savaş örgütü kurmuş,” General Korkmaz Tağma ile Adnan Tanrıverdi’yi bu özel savaş örgütünün başına getirmişti.

Aynı dönem, IŞİD’in lideri olan Tarık Haşimi, İstanbul’a getirilmiş, güvenli bir alanda yaşamını sürdürmesi sağlanmıştı. Haşimi, Türkiye’ye sığındığında Irak’ta idam mahkumu olmuştu. 

Dışişleri toplantısı olarak tarihe geçen toplantının internete düşen kayıtlarında

“MİT Başkanı Hakan Fidan’ın, gerekirse Süleyman Şah türbesine 8 füze attırırız”

sözü çok tartışılmıştı. Ne hikmetse, IŞİD’in işgali sonrası söylenen bu söz ile birlikte, “o füzeler atıldıktan sonra” ihale kime kalacak, olayı kim üstlenecekti sorusu gelmişti. Elbette IŞİD üstlenecek, IŞİD bombalamış olacaktı. Çünkü bölgede, bunu yapabilecek yegane güç IŞİD adlı örgüttü.

IŞİD NEDİR?

“Irak Şam İslam Devleti” olarak bilinen, kısa adıyla IŞİD, Suudi merkezli, Vahhabi-Selefi ictihada mensup, cihadcı bir örgüttür.

El-Kaide’nin bir kolu olan IŞİD, bölgede Vahhabi ictihadına göre bir devletin kurulması yönünde silahlı faaliyet yürütmekte olup, Suriye ve Irak’ta fevkalade etkin terör eylemleri gerçekleştirmektedir.

IŞİD’in en büyük finansörlerinden biri de Suudi Yasin El-Kadı’dır.

Yasin El-Kadı, ideolojik olarak ta IŞİD’in yaptığı işlerin bölgesel etkisini güçlendirme adına, çok sayıda STK kurup, bunları finanse etmekte ve Türkiye’de de fevkalade muteber görülmektedir.

(Bu resim, Haliç Kongre Merkezi’nde, Başbakan,ve Yasin El Kadı
Hakan Fidan görüşmesine ait bir karedir. Gazeteci Ufuk Köroğlu’nun.

IŞİD’İN SİYASİ LİDERİ TARIK HAŞİMİ

Işid’den Kan Donduran İnfazIşid’den Kan Donduran İnfazIşid’den Kan Donduran İnfaz

Işid’den Kan Donduran İnfazIşid’den Kan Donduran İnfaz

IŞİD’in “gizli siyasi lideri, Irak’ta idam mahkumu olduktan sonra Türkiye’ye kaçan ve hükümet tarafından koruma altına alınan Tarık Haşimi’dir.”

AKP, 22 Şubat 2012’de, SADAT (SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi) isimli bir  “gizli savaş örgütü kurmuş,” General Korkmaz Tağma ile Adnan Tanrıverdi’yi bu özel savaş örgütünün başına getirmişti.

Tarık Haşimi’nin geçtiğimiz günlerde uluslararsı haber ajanslarına da yansıyan, İsrail gizli servisi MOSSAD yetkilileriyle yaptığı görüşmeye dikkat çekilerek, “Haşimi’nin Amerika’dan umudunu kestiğini, bu yüzden İsrail’den yardım umut ettiğini” bilgisi verildi

( İstihbarat uzmanı gazeteci-yazar JAN KALAN elde ettiği bilgileri bir araştırma sonucunda elde edilen verilerin    Haşiminin İstanbul Boğazına tepeden bakan bir plazada krallar gibi yaşatıldığı ortaya çıktı.. Aynı plazada MOSSAD’ın özel merkezi de mevcut  Tarık Haşimi’nin  ofis olarak kullandığı adres Levent Plaza A Blok Kat:7 34394 Levent/İstanbul.

IŞİD’İN MERKEZİ: İSTANBUL

İstanbul Laleli’de MİT denetimi altında yaşamını sürdüren Seyfullah Çeçen(Şişani), Yakup Lezgi Çeçen, Ebu Musa Çeçen(Şişani) ve Ebu Ömer Çeçen(Tarkan Barataşvili) gibi Çeçenleri IŞİD’in askeri sorumlusu yapıldılar.

IŞİD’in tüm faaliyetleri bu isimler tarafından yönetiliyor ve koordine ediliyordu. Bir diğer deyimle, IŞİD’in askeri koordinasyon merkezi, İstanbul’un Laleli semti oluvermişti.

27 Mart’ta MİT müsteşarı Hakan Fidan, Genel Kurmay 2.Başkani Yaşar Güler, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nın Suriye’nin kuzeyinde ki Rojava üzerine yaptığı toplantının ses kayıtları ortaya çıkmıştı.

O ses kayıtlarında Suriye genelinde ve Rojava’da faaliyet yürüten çetelerin Türk Ordusu tarafından eğitildiği ve bir generalin Rojava gittiği belirtiliyordu.

İNGİLİZLER MİT DENETİMİNDE IŞİD’E KATILIYOR

Aynı dönem, Suriye Ulusal Koalisyonu Dış ilişkiler sorumlusu Heysem  Menna, “MİT kontrolünde, 6 ingiliz personelin IŞİD’a katılmak üzere sınırı geçirildiği” yönünde açıklamalar yapmıştı.

IŞİD KAMPINDA KOMUTANLAR TÜRKÇE KONUŞUYOR!

Türkiye’nin Karkamış ve Akçakale sınır kapıları da günün 24 saati IŞİD’in her türlü giriş çıkışları ve askeri sevkiyatı için açılmıştı.

IŞİD militanları Gaziantep’e geçip, oradan malzeme tedarik ediyordu. Hatta çektikleri videolarda hazırladıkları kimyasal silahların hammaddelerini Türkiye’den aldıkları görülüyordu. Ama IŞİD’in en ilginç çekici görüntüsü, “KATLİAM PLANLARI” yaptıkları haritaların üzerine TÜRKÇE notlar almış olmalarıydı.

Aynı dönem

“Irak Ordusu, Felluce’de yaptığı bir operasyonda 4 Türk Subayı’nı yakaladığını bildirdi. Yakalanan kişilerin IŞİD militanlarına askeri eğitim verdikleri açıklandı”

MİT TIRLARI VE TIRLARIN İÇİNDEKİ SİLAHLAR

Adana Cumhuriyet Savcısı tarafından, 19 Ocak Pazar günü sabah 07.00-07.15 sıralarında, Adana İl Jandarma Komutanlığı’na Suriye’ye götürülmek üzere patlayıcı madde, silah ve mühimmat yüklü olduğu ihbar edilen 3 TIR’ın durdurulup aranması için talimatı verdi.

Bunun üzerine Jandarma yaklaşık 200 personeli ile saat 12.00 sularında 06 DY 0393, 06 EU 2115, 06 FC 9193 plakalı 3 TIR’ı Adana-Ceyhan gişelerinde durdurdu.

Aynı zamanda 34 VU 6131 plakalı olduğu basına da yansıyan AUDİ A3 marka araç da durduruldu. Araçta 2 MİT personelinin olduğu ve TIR’lara eskortluk yaptığı ortaya çıktı.

TÜRKMENLERE YARDIM YALANI

Görüntüler ortaya çıkmadan önce TIRlarda yardım malzemesi olduğunu, görüntüler yayınlanınca da “bu silahların Türkmen liderlere gönderildiğini söyleyen Efkan Ala, Türkmen liderler tarafından yalanlanmıştı.”

Halihazırda, bu TIRları durdurma emri veren savcılar görevden alınıp, olay tamamen kapatıldı.

HAKAN FİDAN: “2000’E YAKIN TIRLA MALZEME GÖNDERDİK BİZ ORAYA!”

Daha sonraları yerel seçimler öncesi internete düşen, ve kat’i suretle yalanlanmayan, “montaj, dublaj denilmeyen,” gizli bilgiler ve devlet sırrı olduğu itiraf edilen “dış işleri toplantısına dair tapelerde, Adana’da durdurulan TIR’ların IŞİD’e gönderildiği itirafları yer almıştı.

IŞİD VE MUSUL İŞGALİ

Irak’ın Musul kenti IŞİD tarafından işgal edildiğinde, Irak’lı Milletvekili Adnan Sirac, El-Alem TV’ye verdiği beyanatta,

“bu işgalin arkasında MİT ve Suudi Arabistan (Yasin El-Kadı) var, IŞİD, MİT ve Suudi kaynaklarca desteklenmektedir”

demişti.

Liderleri Türkiye’de ikamet eden ve korunan, para kaynakları ile bizzat Başbakan ve Hakan Fidan’ın görüştüğü, devletin tepesi tarafından “tırlarla silah ve mühhimat verilmesi talimatı geçilen,” MİT nezaretinde batılı istihbarat servisleriyle diyaloglar kuran, beslenen, büyütülen bu örgüt, Suriye’de ve Irak’ta yaptığı canlı bomba saldırıları, insanlıkdışı vahşet görüntüleri ile tanınmakta.

Ve Irak’ın petrol merkezleri, tekrar IŞİD tarafından işgal edildi.

Irak’ın Musul ve Kerkük kentlerini (petrol havzasını) işgal eden IŞİD, neden böyle bir harekata girişti?

Bu soruyu sizlerin vicdanına soruyorum.

Webmaster Sitesi All RightsReserved.2013/JANKALAN is a global news agencydo not copyContent on this website is for general information purposes only. Your comments are provided by your own free will and you take sole responsibility for any direct or indirect liability. You hereby provide us with an irrevocable, unlimited, and global license for no consideration to use, reuse, delete or publish comments, in accordance with Community Rules& Guidelines and Tems and  .Conditions

Bu internet sitesinde yer alan tasarımların, metinlerin, görsel çalışmaların, html kodlarının, bilgilerin ve malzemelerin, görsel unsurların ve bunların düzenlenmelerindeki telif hakkı,  jankalan’a aittir. İzinsiz kullanıldığı tespit edildiği takdirde jankalan zararın karşılanması için hukuki yollara başvurma hakkını derhal kullanır
Yukarıda yazılı hüküm ve hukuki ilişkilerin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul ve  Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.