Familymool alışveriş merkezine bir MİT ajanı


Güney Kürdistan’ın Hewler kentinde bulunan Familymool adlı alışveriş merkezinde çalışmaya başlayan Abdulhekim Çarpaz’ın MİT ajanı olduğu ortaya çıktı.

MİT AJANI ABDULHEKİM ÇARPAZ

2013 Yılında Güney Kürdistan’ın Hewlêr kentine gelen ve burada bulunan Familymool alışveriş merkezine MİT tarafından yerleştirilen Diyarbakır-Bismil nüfusuna kayıtlı Abdulhekim Çarpaz’ın burada, ‘Agit’ kod ismini kullandığı belirtildi. MİT ajanı Çarpaz’ın, Kuzey Kürdistan’dan PKK’ye katılmak için Güney Kürdistan’a gelen gençlerin yerlerini tespit ederek örgüt saflarından kaçırtma girişimlerini örgütlemeye çalıştığı bildirildi.

MİT tarafından özellikle PKK’ye yeni katılmış gençlerin yerlerini tespit etmek ve irtibat kurabiliyorsa kaçırtmakla görevlendirilen Abdulhekim Çarpaz’ın bir diğer görevi de MİT’in kendisine verdiği isim listesinde yer alan örgüte yeni katılmış PKK’lilerin yerlerini tespit etmek, valilikler tarafından gönderilen aileler ile irtibat kurarak çocuklarının olduğu alanlara yönlendirmek olduğu belirtildi.

Abdulhekim Çarpaz’ın kullandığı 0751 0422 149 numaralı telefonun Amed, Batman, İstanbul ve Siirt valileri tarafından Güney Kürdistan’a gönderilen 18 aileye verilerek Abdulhekim Çarpaz ile irtibat kurmaları istendi. Otobüslerle Hewlêr’e gelen aileler Çarpaz tarafından karşılanarak Maxmur kampı ve Medya Savunma Alanları olan Gare, Metina ve Kandil’e hangi yollardan ve nasıl gidecekleri anlatılmış. Çocuklarını görmek için neler yapacakları, çocuklarını geri dönmeye ikna eden ailelere, çocuklarının kaçmaları halinde özellikle KDP tarafına kaçmalarını söyleyen Çarpaz, ailelere “çocuklarınıza söyleyin KDP tarafına geldiklerinde karşılaştıkları ilk Peşmerge karakolu veya yol kontrol noktasına teslim olsunlar. PKK’den kaçtıklarını söylesinler ve kendi telefon numarasını onlara vererek aramalarını sağlasınlar. Biz hemen gelip alırız. Çocuklarınızla birlikte geri dönersiniz. Kapıda hiçbir sorunla karşılaşmadan Türkiye’ye geçeceksiniz” dediği ve bu şekilde aileleri ikna etmeye çalıştığı öğrenildi.

Abdulhekim Çarpaz’ın PKK’ye yeni katılmış gençlerin yerlerini tespit ederek elde ettiği bilgi ve resimleri paketleyip Türkiye’de bulunan Mehmet Şerif İnan – 0532 337 64 25 telefonu kullanan bir kişiye gönderdiği tespit edildi. 

Yakalanacağını anlayan Abdulhekim Çarpaz’ın, pasaportsuz bir şekilde MİT tarafından Habur sınır kapısından geçirilerek Türkiye’ye kaçtığı belirtildi. Kuzeyli işçilerin Çarpaz’ın evinde yaptıkları aramalarda Abdulhekim Çarpaz’ın pasaportu, “irtibat kurulacak adresler” notunun düşüldüğü telefon numaralarının yazıldığı not defteri ile PKK’ye yeni katıldığı tahmin edilen yaşları 18-20  olduğu tahmin edilen 20 gerillaya ait isim, fotoğraf ve kaldığı yerlerin yazıldığı CD’lerin ele geçtiği belirtildi.

Abdulhekim Çarpaz Türkiye’ye kaçtıktan sonra Amed’e geçtiği, dolaştığı yerlerde kendini bazen ESP’li bazen de HDP’li göstererek faaliyetlerine devam ettiği iddia ediliyor.

SON BİR NOT !!!

“MİT rakamlarına göre, istihbaratın yüzde 85’i medya, istatistikler, resmi açıklamalar, ders kitapları ve akademik makaleler gibi açık kaynaklardan, yüzde 5’i elektronik istihbarat denilen uydu da dahil çeşitli dinleme yöntemlerinden ve ancak yüzde 10’u halk deyimiyle casusluktan, yani kapalı kaynakların elde edilmesinden toplanıyor.”

Bu haberden de anlaşıldığı gibi, ulus ve Dünya kamuoyuna verilen mesaj çok açıktır. Türk medyası MİT’in en önemli haber kaynağıdır ve Türk gazeteciler MİT ajanıdır!

Tüm dünya ülkelerinin resmi istihbarat örgütleri, gazeteci kimliğine muhtemelen ajan önyargısıyla yaklaşmaktadır, bu bilinen bir gerçektir. Pek çok ülkenin resmi istihbarat örgütlerinin gazetecilerden ve gazeteci kimliğinden sonuna değin yararlandığı da sır değildir.

Türk vatandaşlarına hemen hemen tüm dünya ülkeleri tarafından vize uygulandığı, bu haksız ve aşağılayıcı uygulamadan tüm Türk vatandaşlarının rahatsız olduğu bilinmektedir. Elçilik ve Konsolosluk kapılarında türlü eziyetlere maruz kalan Türk vatandaşlarının yanı sıra, Parlamenterlerin de dahil olmak üzere yeşil pasaport sahiplerinin de çeşitli sıkıntılar yaşadığı, hatta bu uygulamaların zaman zaman da skandal boyutuna ulaştığı görülmüştür.

Türk gazeteciler, dünyanın neresine giderlerse gitsinler, vize almak zorunda oldukları için, çeşitli sorunlar yaşarlar. Sorun bununla da bitmemektedir. Türk gazeteciler gittikleri ülkelerde adım adım izlenirler. Bunlar içinden bazıları vardır ki; gittikleri ülkelerde itibarlı bir biçimde ayrıcalıklı karşılamaları ve ağırlanmaları hak (!) ederler. Bundan başkaca, kamuoyunda dahi anılan türde gazetecilerden çift taraflı ajan oldukları doğrultusunda çeşitli söylemlerin oldukça yaygınlık kazandığı gözlemlenmiştir.

Gelişmelerin doğal ve kaçınılmaz sonucu olarak, olarak, kamuoyunda gazetecilere MİT personeli gözüyle bakılmakta ve tüm gazeteciler güvenilmez kişiler ve ajan olarak değerlendirilmektedirler.

Webmaster Sitesi All RightsReserved.2013/JANKALAN is a global news agencydo not copyContent on this website is for general information purposes only. Your comments are provided by your own free will and you take sole responsibility for any direct or indirect liability. You hereby provide us with an irrevocable, unlimited, and global license for no consideration to use, reuse, delete or publish comments, in accordance with Community Rules& Guidelines and Tems and  .Conditions

Bu internet sitesinde yer alan tasarımların, metinlerin, görsel çalışmaların, html kodlarının, bilgilerin ve malzemelerin, görsel unsurların ve bunların düzenlenmelerindeki telif hakkı,  jankalan’a aittir. İzinsiz kullanıldığı tespit edildiği takdirde jankalan zararın karşılanması için hukuki yollara başvurma hakkını derhal kullanır
Yukarıda yazılı hüküm ve hukuki ilişkilerin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul ve  Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.