Japonya Kürt Kültür Derneği tarafından organize edilen eylem


Japonya’nın başkenti Tokyo’daki BM temsilciliği önünde DAİŞ saldırıları altındaki Kobanê ile dayanışma eylemi gerçekleştirildi.

Japonya Kürt Kültür Derneği tarafından organize edilen eylem Tokyo’nun Shibuya bölgesindeki BM temsilciliği önünde gerçekleştirildi.

Eyleme, Japonya’da yaşayan 4 parça Kürtler ile aralarında Japon din adamlarının da bulunduğu 150 kişi katıldı.

DAİŞ çetelerinin Şengal ve Kobanê’ye yönelik saldırı ve katliamlarına dikkat çekilen pankart ve dövizlerin açıldığı eylemde Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan posterleri yanısıra çeşitli bayraklar taşındı.

Eylemde sık sık Japonca ve Kürtçe, “BM ırk ayrımcılığı yapma”, “BM Kürtlere yardım et)”, “Biji berxwedana Kobanê”, “Bij berxwedana Şengale”, Biji YPG, PKK”, “Biji berxwedana Kurdistan” şeklinde sloganlar atıldı.

Eylemde, Japonya Kürt Kültür Derneği ile Japon Kürt dostlarından oluşan bir heyet BM’ye, insanlık düşmanı DAİŞ’in Kobanê ve Şengal’deki saldırılarına dikkat çeken rapor sundu. Raporda, BM’den DAİŞ’in katliam tehdidi altındaki Kobanê ve Şengal Kürtleri için acil yardım çağrısı yapıldı.

Eylemde Kürtçe, İngilizce, Japonca ve Türkçe yapılan konuşmalarda ise Kobanê halkı ile YPG/YPJ savaşçılarının direnişi selamlanarak, DAİŞ katliamlarına dur demek için uluslararası kamuoyu ile uluslararası güçlere duyarlılık ve destek çağrısında bulunuldu.
Eylem, atılan sloganlarla son buldu.

Webmaster Sitesi All RightsReserved.2013/JANKALAN is a global news agencydo not copyContent on this website is for general information purposes only. Your comments are provided by your own free will and you take sole responsibility for any direct or indirect liability. You hereby provide us with an irrevocable, unlimited, and global license for no consideration to use, reuse, delete or publish comments, in accordance with Community Rules& Guidelines and Tems and  .Conditions

Bu internet sitesinde yer alan tasarımların, metinlerin, görsel çalışmaların, html kodlarının, bilgilerin ve malzemelerin, görsel unsurların ve bunların düzenlenmelerindeki telif hakkı,  jankalan’a aittir. İzinsiz kullanıldığı tespit edildiği takdirde jankalan zararın karşılanması için hukuki yollara başvurma hakkını derhal kullanır
Yukarıda yazılı hüküm ve hukuki ilişkilerin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul ve  Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır